Достапни линкови

Нов напад на Синај - тројца египетски војници загинаа


Преставници на египетските сили за безбедност изјавија дека во самоубиствен напад со автомобил бомба на Синај загинале тројца војници, а 5 други лица беа ранети. Нападот се случил пред приморскиот град ал Ариш.
Бомбашот го активирал експлозивот додека војниците и полицајците го контролирале автомобилот.
Во последно време по остранување на Мохамед Морси од власта се засилија нападите на исламските милитанти на Синај.
XS
SM
MD
LG