Достапни линкови

Груевски најави нови 300 вработувања


Премиерот и претседател на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски
Премиерот и претседател на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски најави вработување на околу 300 лица со посебни потреби во државниот и јавниот сектор. Тој на партиската трибина во Струга изјави дека владата ќе продолжи со грижата за социјално ранливите категории граѓани и останува доследна на реформите, кои според него, се спроведуваат уште од првиот ден од мандатот.
XS
SM
MD
LG