Достапни линкови

Расмусен во посета на Грција


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен
Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен од денеска е во дводневна посета на Грција. Според информациите од седиштето на Алијансата во Брисел, Расмусен ќе се сретне со грчкиот претседател Каролос Папуљас, со премиерот Андонис Самарас, како и со министрите за надворешни работи и за одбрана, Евангелос Венизелос, односно Димитрис Аврамопулос.
XS
SM
MD
LG