Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб локален ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 17 до 24 степени.
Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне со повеќе сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 22 степена.
XS
SM
MD
LG