Достапни линкови

Самата закана за банкрот на САД е штетна


Претседателот на Светската Банка Џим Јонг Ким денеска изјави дека самата закана за банкрот на САД може да им нанесе штета на економиите на земјите во развој и на најранливите групи на населението во светот.
Тој за Си Ен Ен потсети на драматично вознемирените пазари во светот кога САД во август 2011 не можеа да ги сервисираат своите долгови.
XS
SM
MD
LG