Достапни линкови

ВИДЕО: Малала - девојчето што им се спротистави на талибанците


Сакам да бидам докторка, вели Малала Јусафзаи, која поради своите залагања за едукација на девојчињата и жените во Пакистан, на 9-ти октомври 2012-та, беше нападната и ранета од Талибанец. Тоа не ја поколеба да продолжи да се бори за своите цели. Малала, во ексклузивното интервју за Радио Слободна Европа, го опишува својот живот пред и по нападот.
XS
SM
MD
LG