Достапни линкови

Нерегуларности на претседателските избори во Азербејџан


Во Азербејџан денеска се одржуваат претседателски избори за кои опозицијата тврди дека се нерегуларни и оти се прави масовен фалсификат. Опозицисјки регионален посматрач, како што јавува дописникот на Радио Слободна Европа, бил претепан пред едно гласачко место. Инаку, има 10 претседателски кандидати, но речиси е сигурно дека актуелниот претседател Илхам Алиев, ќе победи и ќе добие трет 5-годишен мандат.
XS
SM
MD
LG