Достапни линкови

Во Авганистан убиени десетина талибанци


Во серија акции во Авганистан, полициските сили поддржани од војската убиле десетина талибански бунтовници. Министерството за внатрешни работи соопшти дека меѓу владините сили немало жртви. Талибанските милитанти досега не се огласија во врска со овие полицски акции.
XS
SM
MD
LG