Достапни линкови

ЦИА враќа дел од персоналот на работа


директорот на ЦИА Џон Бренан
Американската Централно разузнавчка агенција ЦИА соопшти дека повикала да се вратат на работа дел од вработените кои поради делумното затворање на владата биле пуштени на принден одмор. Во соопштението на директорот на ЦИА Џон Бренан се наведува дека тие се неопходни за спроведување на мисиите важни за американската национална безбедност. Во соопштението не се прецизира за колку работници станува збор.
XS
SM
MD
LG