Достапни линкови

Обама загрижен за меѓународниот кредибилитет на САД


Американскиот претседател Барак Обама рече дека затворањето на американската влада поради тоа што Конгресот не успеа да се согласи за буџетот, го нарушува кредибилитетот на Америка низ целиот свет. Претходно тој разговарал со спикерот на Претставничкиот дом, републиканецот Џон Бенер за можни решенија на кризата.
XS
SM
MD
LG