Достапни линкови

Либија не била информирана за апсењето на Ал Либи во Триполи


Либијската влада ја повикала американската амбасадорка Дебора Џонс за да даде објаснување во врска со акцијата во Триполи на американските специјалци за апсење на оперативецот на Ал Каеда Ал Либи. Триполи тврди дека не бил информиран за акцијата во саботата кога Ал Либи беше уапсен сред бел ден.
XS
SM
MD
LG