Достапни линкови

Најмалку 38 загинати во бомбашките напади во Багдад


Во серијата бомбашки напади во Багдад загинаа најмалку 38 луѓе а десетици други се повредени. Агенциите јавија дека имало најмалку 6 координирани експлозии во попладневните часови, претежно во населбите населени со Шиити, а една експлозија имало и во сунитска населба. Во Ирак во последните месеци се интензивираат меѓу-верските насилства. Ова година во насилствата во Ирак загинаа 6 илајди луѓе.
XS
SM
MD
LG