Достапни линкови

Времето денеска ќе биде променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но главно ќе биде суво. Ќе дува слаб јужен ветер, а кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд.Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од 17 до 22 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 20 степени.
XS
SM
MD
LG