Достапни линкови

Најмалку 22 жртви во бомбашки напади во Багдад


Во серија бомбашки напади во главниот град на Ирак, Багдад, загинале најмалку 22 лица, а десетици биле повредени. Агенциите јавуваат дека имало најмалку 6 координирани експлозии во попладневните часови, претежно во населбите населени со Шиити, а една експлозија имало и во сунитска населба. Во Ирак во последните месеци се интензивираат меѓу-верските насилства.
XS
SM
MD
LG