Достапни линкови

Кери: Иран да понуди предлози за нуклеарната програма


Американскиот државен секретар Џон Кери го повика Иран да даде предлози за начините на кои ќе ја убеди меѓународната заедница дека неговата нуклеарна програма е за мирољубиви цели. Зборувајки на маргините на Азијскиот економски самит, Кери истакна дека Техеран досега не одговорил целосно на предлогот на Советот за безбедност на ОН од февруари за преговорите за науклеарната програма.
XS
SM
MD
LG