Достапни линкови

Египет - напади врз армиските сили


Најмалку 10 египетски војници се убиени денеска во Египет. Во првиот случај кај Исмаилија во близина на Суецкиот канал биле убиени 5 војници кога бил отворен оган врз нив на контролен пункт.
Истовремено на Синај при силна експлозија на автомобил бомба биле убиени 5, а биле ранети 50 војници.
XS
SM
MD
LG