Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Macedonia - late autumn, Skopje, 10Nov2010
Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб ветер од југоисточен правец. Во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Од вторник ќе има благ пораст и на утринските и на дневните максимални температури. До крајот на работната недела минималните температури ќе бидат над нулата. Дневната температура ќе достигне до 20 степени. Во Скопје слично време со температура до 17 степени.
XS
SM
MD
LG