Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Дневната температура ќе се движи од 16 до 22 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала, а кон крајот на денот зголемена облачност. Дневнататемпература ќе достигне до 19 степени.
XS
SM
MD
LG