Достапни линкови

Двајца новинари убиени во Ирак


Двајца ирачки новинари кои работеле за приватната телевизија Ал-Шаргија се убиени во градот Мосул. Од телевизијата и властите соопштија дека новинарот и снимателот биле убиени денеска, додека работеле на извештај. Засега никој не презеде одговорноста за нападот. Денеска во одделни инциденти се убиени три лица, а пет се повредени во експлозија на бомба во близина на Багдад.
XS
SM
MD
LG