Достапни линкови

Либија - вооружени лица убиле 15 војници


Либија.
Најмалку 15 војници загинале, а четворица се повредени, кога непознати вооружени лица нападнале воена база во Либија, југоисточно од главниот град Триполи, соопштија либиските официјални лица и тамошните медиуми. Официјалните лица изјавија дека воената база била затворена веднаш по нападот, во обид да се пронајдат напаѓачите. Во последниве месеци, Либија е погодена од бран на напади врз воени и безбедносни офицери, активисти и судии.
XS
SM
MD
LG