Достапни линкови

Египетските сили се судрија со подржувачите на Морси


Египетските безбедносни сили се судрија денеска во Каиро и во други градиви со приврзаниците на остранетиот претседател Мохамед Морси.
На плоштадот Тахрир против стотиците приврзаници на Муслиманското Братство беше употребен созлавец и водени топови.
XS
SM
MD
LG