Достапни линкови

Ексклузивно: Наскоро приказната за Малала на РСЕ


На 9-ти октомври, на Радио Слободна Европа, видете ја приказната за Малала Јусафзаи. Ранета од Талибанец поради нејзиното залагање за едукација на девојчињата. За прв пат зборува за нејзиниот живот пред и по ранувањето.

XS
SM
MD
LG