Достапни линкови

Обвинети 13 членови на групата Анонимус


Суд во Соединетите држави покрена обвиненија против 13 членови на пиратската група Анонимус поради наводен сајбер напади врз компјутери и веб страници на компании и институции во светот. Членовите на групата кои се наоѓаат во Соединетите држави сметаат дека сите информации треба да им бидат слободно достапни на сите, без оглед на авторските права или националната безбедност.
XS
SM
MD
LG