Достапни линкови

Тунижанец обвинет за тероризам екстрадиран во САД


September 23, 2013
Тунижанец кој одлежа 10 години затворска казна во белгиски затвор за планирање на напад на Ал Каеда врз воздухопловна база на НАТО е екстрадиран во САД. Четириесетгодишниот Низар Трабелски е обвинет од страна на американските власти за заговор за убиство на Американци, заговор за употреба на оружје за масовно уништување и поддршка на терористичка организација. Тој се изјаснил за невин по пристигнувањето во САД.
XS
SM
MD
LG