Достапни линкови

Вашингтон: Полицијата соопшти дека е застрелана жената што го предизвика инцидентот


Полицијата во Вашингтон соопшти дека е застрелана жената возач која ја предизвика полицијата на бркотница со автомобили пред американскиот Конгрес откако се обиде да ги премине безбедносните барикади во Белата Куќа. Полицијата рече дека првите индиции се дека инцидентот не е акт на тероризам. Едногодишнотот дете кое било во автомобилот со жената не е повредено а повредени се двајца офицери за безбедност во Белата Куќа и Капитол комплексот. Не се познати мотивите за инцидентот.
XS
SM
MD
LG