Достапни линкови

Капитол во Вашингтон е повторно отворен


U.S. -- The Capitol is photographed through a chain fence in Washington September 30, 2013
Полицијата во Вашингтон соопшти дека зградата на Капитол е повторно отворена. Имено, претходно, полицијата соопшти дека зданието на Конгресот, е под безбедносна блокада.
Како што јавија, новинските агенции Ројтерс и Асошиетед Прес, пред зградата се слушнале истрели.
XS
SM
MD
LG