Достапни линкови

Србија ги бојкотира разговорите со Косово во Брисел


Брисел
Делегацијата на Србија во Брисел денеска го бојкотира состанокот со тимот на Косово на кој требало да се разговара за слободата на движење на Косово, соопшти косовската влада во Приштина. На вчера одржаниот состанок се разговарало за спогодбата за царините, односно за плаќањето царини на граничните премини меѓу Србија и Косово.
XS
SM
MD
LG