Достапни линкови

Во Штудгарт прослава на обединувањето на двете Германии


Германската канцеларка Ангела Меркел и претседателот Јоаким Гаук, денеска во Штудгарт, учествуваат на прославата по повод обединувањето на Германија. Стотици илјади посетители се присутни на манифестациите за одбележување на мирното спојување на двете Германии во 1990-та година.
XS
SM
MD
LG