Достапни линкови

Нападната руската амбасада во Триполи


Министерството за надворешни работо на Русија соопшти дека амбасадата на Русија во Либија била нападната синоќа кога вооружено лице влегло во дворот на амбасадата. Според првичните информации ниту еден руски дипломат не е повреден во нападот. Медиумите јавија дека истрели од оружје се слушнале во дворот на амбасадата . Либиските медиуми јавија дека се верува оти нападот е во знак на пртотест поради убиството на либиски официјален претставник, за што се обвинува некоја руска жена.
XS
SM
MD
LG