Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и ветровито


Времето во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност и ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер.
Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 10 до 17 степени.
Во Скопје претежно сончево, ветровито и постудено. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 13 степени.
Во петок и сабота времето ќе биде сончево, а во текот на ноќта ведро и студено. Утринската температура на некои места ќе се спушти
XS
SM
MD
LG