Достапни линкови

Обама ќе се сретнел со лидерите на Конгресот


Според извори на Белата Куќа, Претседателот Барак Обама ќе се сретнел со лидерите на Конгресот за да ургира за деблокада на владата и за зголемување на лимитот на американскиот долг.
Обама ке побарал низ Конгресот да мине чист закон за финансирање на владата без условување со законот за здравствена заштита познат како „Обамакер“.
XS
SM
MD
LG