Достапни линкови

Светските сили на прав пат за сириското хемиско оружје


Владимир Путин
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека светските сили се на прав пат со планот за елиминирање на сириското хемиско оружје. Путин изјави дека големите сили продолжуваат да работат заедно.
Планот е договорен меѓу САД и Русија по хемискиот напад на 21 август во предградие на Дамаск кога загинаа стотици луѓе.
Според Путин, договорт немало да се оствари без подршка на американскиот претседател Барак Обама и лидерите на други земји.
XS
SM
MD
LG