Достапни линкови

Кај Тикрит соборен ирачки хеликоптер


Ирачки претставници соопштија дека денеска бил соборен воен хеликоптер за време на акцијата против бунтовниците, северно од Багдад, при што загинале двајца членови на екипажот и двајца војници. Хеликоптерот бил во подршка на копнената битка меѓу ирачките сили и милитантите во близина на градот Тикрит.
XS
SM
MD
LG