Достапни линкови

Во Дагестан убиени 4-ца полицајци


4-ца полицајци биле убиени во три одвоени инциденти во руската република Дагестан, соопшти денеска дагестанското министерството за внатрешни работи. Дагестан со години се соочува со насилства, поврзани со исламистички екстремизам и организиран криминал, а најчеста цел на нападите се полицајци и претставници на локалните власти.
XS
SM
MD
LG