Достапни линкови

Нов воен договор меѓу САД и Јужна Кореја


Соединетите Држави и Јужна Кореја денеска потпишаа нов договор за дејствување против можната употреба на нуклеарно оружје од Северна Кореја. Детали од договорот не се соопштени, но американскиот секретар за одбрана Чак Хегел, кој е во посета на Сеул, изјави дека Соединетите Држави се подготвени да ги употребат сите воени капацитети за да и обезбедат заштита на Јужна Кореја од северот.
XS
SM
MD
LG