Достапни линкови

Обама ветува дека владините службеници ќе се вратат на работа


Вработените во американските федерални служби, кои се погодени со затворањето на некои институции поради несогласувањата во Конгресот околу буџетот, ќе се вратат на работа што е можно поскоро, ветува претседателот Барак Обама во отворено писмо постирано на владните интернет страници. Ќе продолжам да правам се што е во моја моќ да издејствувам Претставничкиот дом да дозволи повторно отворање на институциите и да можат сите да си ги добијат платите, порачува Обама. Тој смета дека не мораше да дојде до затворање на некои федерални институции.
XS
SM
MD
LG