Достапни линкови

Ахмети во Брисел, Париз и Хаг


Лидерот на ДУИ Али Ахмети
Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска ја почнува официјалната посета на Брисел во пресрет на објавувањето на Извештајот Европската комисија за напредокот на Македонија. Средбите на Ахмети во Брисел, и планираните посети на Париз и Хаг, како што најави ДУИ, е продолжение на напорите за поттикнување на интегративниот процес на Македонија во НАТО и ЕУ. Ахмети е придружуван од вицепремиерот за европски прашања Фатмир Бесими и шефот на неговиот кабинет Артан Груби.
XS
SM
MD
LG