Достапни линкови

Мијатовиќ: лоша состојба со слободата на медиумите во Азербејџан


Дуња Мијатовиќ
Претставникот на ОБСЕ за слободата на медиумите Дуња Мијатовиќ оцени дека ситуацијата во Азербејџан е многу загрижувачка кога станува збор за слободата на говорот и медиумите. Таа во интервју за Радио Слободна Европа го потенцира усвојувањето закони со кои се спречува изразување критички ставови во Азербејџан и тоа пред претседателските избори закажани за 9 овој месец.
XS
SM
MD
LG