Достапни линкови

Венецуела избрка американски дипломати


Николас Мадуро
Венецуела избрка американски дипломат и двајца вработени во американската амбасада во земјата, кои се обвинети за наводна соработка со политичките противници на претседателот Николас Мадуро. Мадуро во понеделникот изјави дека Американците имаат 48 часа да ја напуштат земјата. Дипломатите се товарат за обид за дестабилизација на државата а Мадуро рече дека Соединетите американски држави заговараат насилство.
XS
SM
MD
LG