Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.Утринската температура се движи од девет до 18, а дневната температура ќе биде во интервалот од 15 до 21 степен. Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд и ќе дува слаб до умерен северен ветер.
XS
SM
MD
LG