Достапни линкови

Намалена инфлацијата во еврозоната


Инфлацијата во 17 те земји на еврозоната падна под предвиденото ниво за септември. Ова денеска го соопшти Канцеларијата за статистика на Европската унија Еуростат. Септемвриската стапка на инфлацијата, според најновите податоци, е најниска од февруари 2010 година и изнесува околу еден насто.
XS
SM
MD
LG