Достапни линкови

Хегел: САД нема да го намалат бројот на војници во Јужна Кореја


Американскиот секретар за одбрана Чак Хегел изјави дека Соединетите Држави немаат планови за намалување на американските сили во Јужна Кореја и покрај буџетските кратења. Хегел, кој е во посета на Јужна Кореја, беше во обиколка на демилитиразираната зона, а ќе разговара со јужно-корејските лидери. Потоа, Хегел ќе замине и во посета на Јапонија. САД имаат 28.500 војници во Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG