Достапни линкови

Серија експлозии на автомобили бомби во БагдадВо серија експлозии на автомобили бомби во ирачкиот главен град Багдад, загинале најмалку 36 луѓе, а над 100 биле повредени. Според официјални претставници, до експлозиите доѓло во деловите од градот, претежно населени со шиити, но и во верски мешани средини.
XS
SM
MD
LG