Достапни линкови

Убиени 3-ца милитанти во напад на беспилотно летало во Пакистан


Пакистански претставници соопштија дека американско беспилотно летало извршило напад во Северен Вазиристан, во северо-западниот дел на земјата, при што биле убиени најмалку 3-ца милитанти. Тој дел на Пакистан е едно од главните упоришта на милитантите кои ги напаѓаат војниците на НАТО во соседен Авганистан.
XS
SM
MD
LG