Достапни линкови

Груевски - американците заинтересирани за инвестиции во Македонија


Премиерот Никола Груевски изјави дека американските бизнисмени биле заинтересирани за економска соработка со Македонија. Груевски, кој денеска во Њујорк ќе има обраќање пред Генералното Собрание на ОН, деновиве одржа три бизнис форуми што беа организирани во рамки на посетата на САД.
Последниот беше вчера во Бостон.
XS
SM
MD
LG