Достапни линкови

Бомба во Пакистан - најмалку 17 загинати


Архива
Бомба експлодира во близина на автобус во кој се превезуваа владини службеници во северозападен Пакистан при што 17 луѓе загинаа, а 43 се ранети. Според Радио Слободна Европа – Радио Машал, станува збор за бомба активирана со далечински управувач.
Засега никој не ја превзеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG