Достапни линкови

Обама ќе го прими индискиот премиер Синг


Барак Обама и Манмохан Синг во Њу Делхи, 08.11. 2010.
Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе го прими индискиот премиер Манмохан Сиинг на разговори посветени на билатерлната економска соработка, но и на регионалната безбедност. Се очекува двајцата државници да ги потврдат плановите за поголема соработка во областа на одбраната и на нуклераната енергија за цивилни потреби.
XS
SM
MD
LG