Достапни линкови

Десетици затрупани по уривање на зграда во Мумбаи


Во индискиот град Мумбаи денеска се урнала петкатна зграда, а локалните власти страхуваат дека под урнатините имало најмалку 25 луѓе. Не се знае причината за уривањето, но во последно време во Индија зачестија ваквите инциденти поради, како што се претпоставува, незаконското и непланирано градење.
XS
SM
MD
LG