Достапни линкови

Времето денеска- претпладне сончево,попладне облачно


Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во северните делови од земјата ќе има услови за слаб локален дожд.Утринската температура ќе се движи од два до 13, а дневната од 24 до 30 степени.Во Скопје времето претпладне ќе биде сончево со мала облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а ќе има услови и за слаб повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 26 степени.
XS
SM
MD
LG