Достапни линкови

Продолжен притворот на обвинетите за „Ликвидација“


Обвинетите за случајот „Ликвидација“, меѓу нив и новинарот Томислав Кежаровски, добија уште едно 30 дневно продолжување на притворот. Тоа е петто продолжување откако беа приведени во врска со случајот „Ореше“. Новинарските здруженија и невладините организации бараа ослободување на Кежаровски кој е приведен под сопмневање дека во два текста објавени пред пет години наводно го открил идентитетот на заштитениот сведок.
XS
SM
MD
LG